Mé oblíbené seriály

9. září 2014 v 5:55 | Christinia |  Mé zájmy
Krásné a unavené ráno. Ach, nesnáším tohle ranní vstávání. Už aby byli další prázdniny že? Ale přejdeme k tématu. Dneska bych Vám chtěla napsat o mých oblíbených seriálech. Napíšu sem jen o těch, které sleduji nejvíce a nejčastěji. Konec řečí, jde se na článek.

* Doctor Who *
O seriálu: Doctor Who ( Pán času ) je původní britský televizní sci-fi seriál společnosti BBC. Popisuje dobrodružství záhadného cestovatele časem, představujícího se jako Doktor (orig. the Doctor). Doktor cestuje ve své lodi TARDIS, která zvenčí vypadá jako britská policejní budka z 50. let. Se svými společníky a společnicemi zkoumá vesmír a čas, řeší problémy a napravuje škody. Pro seriál je typický nadhled a s láskou využívaná klišé a zápletky z brakových sci-fi 50. a 60. let.


Dozajista můj nejoblíbenější seriál. Každého ihned zaujme vtip, který se v seriálu vyskytuje, zápletky, které nechybí v každém dílu. Částečně se naučíte i něco z lidské historie, takže je zároveň trochu i naučný. Varuji, pokud shlédnete jen jeden díl, Doktor vás proste dostane a budete se dívat, dokud neshlédnete všechny série.

* Game of Thrones *
O seriálu: Hra o trůny (v anglickém originále Game of Thrones) je americký fantasy dramatický seriál kabelové televize HBO. Seriál věrně, až do konce první série, sleduje dějové linie Písně ledu a ohně, od druhé série je spíše inspirován. Odehrává se v Sedmi královstvích kontinentu Západozemí, kde "léto může trvat desetiletí a zima celý lidský život". Hra o trůny popisuje především násilné dynastické boje mezi vládnoucími rody jednotlivých historických území říše, která se začíná po několika staletích znovu rozpadat. Na severu se objevuje hrozba neživých a za mořem dospívá dědička sesazené královské dynastie Targaryenů, toužící vrátit se na trůn svého otce. Začínají se objevovat známky blížící se zimy, vládci však věnují pozornost především svým vlastním cílům a ambicím.

Tento seriál mi doporučila kamarádka a mohu říct, že je opravdu skvělý. Jen varuji, není zrovna pro mladší věkové kategorie, protože obsahuje sexuální scénky, které nevím, jestli by malé děti zrovna měli vidět. Jen mě mrzí, že série nemám ještě dokoukané díky malému množství času.

* Avatar - Legenda o Aangovi *
O seriálu: Svět, kde se seriál odehrává, obývají nejen podivuhodná zvířata, ale samozřejmě i lidé rozdělení do čtyř národů podle čtyř živlů, které někteří vyvolení dokáží pomocí zvláštního bojového umění ovládat. Tak tu máme Vodní kmeny (Water Tribes), Království země (Earth Kingdom), Vzdušné nomády (Air Nomads) a konečně Národ ohně (Fire Nation). Právě ten vede již sto let ničivou válku proti třem ostatním národům a jeho konečné vítězství je na dosah. Jediný, kdo by mohl nastolit znovu mír, je Avatar - věčně se převtělující vládce všech čtyř živlů. Jenže jeho nynější inkarnace je jenom dvanáctiletý kluk Aang, poslední žijící Vzdušný nomád. Právě on má před sebou dlouhou cestu za poznámím tajemství všech živlů, aby se stal plnohodnotným Avatarem a znovu nastolil rovnováhu ve světě.

Opět doporučený seriál. Seriál je rozdělený na 3 knihy a mě zbývá poslední, nejzajímavější. Pokud jste viděli film Avatar - poslední vládce větru a zaujmul Vás, určitě se podívejte i na seriál, je mnohem lepší než film.

* Primeval *
O seriálu: Osm let uplynulo od tajemného zmizení manželky profesora Nicka Cuttera. Helen Cutter měla provádět výzkum v lesích, který se týkal neznámého obrovského zvířete. Po 8 letech se její manžel dostává na stejné místo za stejným účelem, ale nečekaně objeví kromě obrovského dinosaura také zvláštní anomálie. Ta dovoluje procházet mezi dvěma obdobími v historii země. Mezi přítomností a velmi vzdálenou minulostí, obdobím Křídy. Po tomto obrovském objevu je profesor Cutter a jeho výzkumný tým nucen stát se tajným vyšetřovacím týmem vytvořeným Ministerstvem vnitra. Postupně začnou odkrývat tajemství existence a hlavně vzniku anomálií, které se začnou objevovat velmi často a na velmi zvláštních místech. K tomu všemu se ještě profesoru Cutterovi začíná zjevovat jeho pravděpodobně mrtvá manželka Helen...

Můj hodně oblíbený seriál, škoda, že šestá série je sice slíbená, ale zatím nikde nic a přitom to skončilo tak otevřeně. Budu si muset hold počkat. Pro milovníky dinosaurů a záhad skvělý seriál.

Máme nějaké společné seriály?
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 *Mushroom* *Mushroom* | Web | 9. září 2014 v 14:30 | Reagovat

Tak to musím přiznat že nemáme :(
Doctora Who znám, viděla jsem asi 2 díly.. a musím říct že mě to nechytlo..
Stejně tak Hra o Trůny.. taky jsem viděla asi jeden díl.. a nevzalo mě to.
A ohledně toho posledního, přiznám se, že jsem o tom nikdy neslyšela.. možná se někde poohlédnu.. :)

2 Kája Kája | Web | 9. září 2014 v 18:46 | Reagovat

N+ěkteré sice znám, ale ani na jeden z tvého seznamu nekoukám :-D
To ranní vstávání nesnáším! Ano, už aby byly zase prázdniny :-D A nejlépe nějaké delší než je "jen" víkend.

3 Klár - 13let. Klár - 13let. | Web | 10. září 2014 v 14:35 | Reagovat

Znám jen dva první seriály , ale ani jeden jsem neviděla..heh:D)

sleduješ zajímavé seriály.:)

- já dnes zůstala doma protože mi nebylo nejlépe a proto že jsem se chtěla válet:D

4 - monika - - monika - | Web | 11. září 2014 v 18:34 | Reagovat

ahoj, máš u mě tu cenu za soutěž:
http://monika-graphic.blog.cz/1409/cena-za-soutez-c-74-02

5 ebb ebb | 11. září 2014 v 19:05 | Reagovat

Tak společné máme všechno, ale Doctor je stejně nejlepší :)

6 - monika - - monika - | Web | 11. září 2014 v 19:48 | Reagovat

... není zač :-)  :-D

7 Denisa Denisa | Web | 12. září 2014 v 14:12 | Reagovat

Ani jeden nesleduju:-O já jsem spíš pro teen wolf, the vampire diaries, the originals, pretty little liars, beauty and the beast..

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama